Projekty kuchyní

Asi nejnáročnější část bytového interiéru, kde se nejen design střetává s praktickým užitím, ale i technickým provedením. V kuchyni se potkávají všechny řemeslné profese. Vedle stolařské práce minimálně i elektrikářské a vodařské. Aby byla práce dobře odvedená, je u nás příprava projektu nezbytností. Na tuto oblast se nejvíce soustředíme, vedle zajímavého vzhledu musí být každá kuchyň plně funkční a praktická pro život. I milimetry někdy hrají velkou roli, obzvlášť v malém interiéru. Ale díky tomu, že umíme vyrobit jakkýkoliv rozměr, nejsou pro nás komplikací.

Níže uvádíme příklad projektu kuchyňské linky v novostavbě rodinného domu.

Projekt vznikal v průběhu stavby a vychází z objemového a dispozičního řešení architekta celého objektu. Tato konečná varianta řeší dispozičně-provozní, technické a konstrukční řešení kuchyňské linky a byla hotova v době dokončení hrubé stavby před nástupem profesních specialistů (instalatér, elektrikář). Součástí řešení je podklad pro specialisty, na základě kterého se připraví veškeré potřebné vývody.
Z výrobního hlediska nábytku se jedná o předběžnou dokumentaci. Technické-výrobní detaily nábytku jsou v této fázi 'jasné' na 95% (zvětšením pohledů ve vzorovém pdf souboru uvidíte, že jsou řešeny veškeré konstrukční detaily). Jako ve většině podobných případů zbývá na dobu mezi dokončením stavby a zadáním do výroby výběr odstínů veškerých použitých materiálů a dořešení ev. viditelných detailů. Konečný výběr probíhá v koordinaci celkového řešení stavby - výběr dlažeb, ev. výběr odstínů rámů oken, vnitřních zárubní a dveří apod. Vše v koordinaci s architektem stavby, jako hlavním garantem celkového konceptu a vždy s reálnými vzorky materiálů (dlažba, LTD korpusu, nerez, vzorky RAL čelních ploch, kamene, Corianu, úchytek, výmalby stěn).
Pro zákazníka se jedná o fázi, kdy již není vhodné měnit základní koncepční rozhodnutí a detaily a začíná se 'přeorientovávat' na rozhodnutí v oblasti dokončovacích prací. Řeší se nejen kuchyně, ale souběžně se dolaďují dispozice a výběr obkladů a dlažeb v koupelnách, chodbách a také masivních podlah v obytných místnostech, výběr vnitřních dveří, osvětlení apod.
Rozsah provedené práce:
Zaměření hrubé stavby, vynesení 3D skutečného stavu z DWG podkladu, návrhy řešení, konzultace - 4x sezení se zákazníkem a cca 2x varianty konzultované emailovou komunikací, kompletace projektu, předvýrobní příprava.
Pracnost celkem za všechny úkony 47 hodin.
Následně výrobní dokumentace (vytažení důležitých detailů) a kompletní barevné řešení na základě vzorkovníků. Následná pracnost dalších celkem cca 5 hodin.
 
Zde je potom výsledek :
 
Novákovi_kuchyň a předsíň